انواع زبان برنامه نویسی وب

انواع زبان برنامه نویسی وب

انواع زبان برنامه نویسی وب ، موضوعی است که امروز در این مقاله به بحث درباره آن خواهیم پرداخت و انواع این زبان ها را در اختیار شما خوانندگان عزیز به صورت مختصر قرار می دهیم تا اطلاعات بیش تری را در این زمینه کسب کنید .

یکی از پرسش هایی که مکرر پرسیده می شود انواع زبان های برنامه نویسی تحت وب هستند . به طور معمول یکی از حیطه هایی که بسیار بازار کار خوبی را از آن خود کرده و می توان حساب ویژه ای بر روی آن باز کرد ، زبان های برنامه نویسی تحت وب می باشند که می توان بیان کرد در این حوزه قسمت های گوناگون و دارای تفاوتی وجود دارد .

زبان های به سوی کاربر

چنان چه هدف داشته باشیم در یک عبارت مختصر به معرفی زبان سمت کاربر بپردازیم می بایست بیان کنیم زبانی که وظیفه آن ارتباط با مخاطب می باشد ، این یک تعریف مختصر از این عبارت می باشد .

چنان چه نیت داشته باشیم که چندین زبان را در این قسمت معرفی کنیم ، زبان های طراحی صفحات وب HTML و CSS در این دسته قرار دارند که البته این دو زبان ذکر شده ، زبان برنامه نویسی نخواهند بود و زبان نشانه گذاری می باشند به این منظور که هیچ امر محاسباتی را انجام نخواهند داد  و تنها کار نشان دادن یک موضوع را دارند .

در حقیقت ساختار جمعی یک صفحه وب HTML و چگونگی نشان دادن مثل انواع رنگ ها ، گونه فونت ها و یا گونه نوشته ها توسط CSS بیان و نشان داده خواهند شد . در حقیقت HTML پایه مهم و اساسی صفحات وب می باشد و CSS به تعریف عناصر ظاهری می پردازد . در عین حال برای عده ای عوامل تعاملی همانند عکس العمل به فشار کلید و یا کنترل کردن حرکت ماوس از Java Script استفاده خواهد شد .یکی از مسائل اساسی در این جا این است که Java Script هیچ ارتباطی  به JAVA ندارد . زبان Java Script فقط به وسیله مرورگر وب قابل اجرا خواهد بود .

زبان های به سوی سرور

در فوق ذکر کردیم که زبان های سمت کاربر با کاربر ارتباط مستقیم دارند ولیکن در زبان های سمت سرور این موضوع تفاوت خواهد داشت و بیش تر بحث پشت صحنه مطرح می شود و بیش تر کارهای محاسباتی به وقوع می پیوندند . به بیانی دیگر چنان چه قرار باشد به طور مثال یک کار محاسباتی انجام پذیرد به وسیله این قسمت انجام خواهد شد و کاربر چیزی را به چشم مشاهده نخواهد کرد .

زبان های برنامه نویسی به سوی سرور شامل :

– زبان برنامه نویسی PHP

– زبان برنامه نویسی پایتون

– زبان برنامه نویسی جاوا

– زبان برنامه نویسی ASP.Net

– زبان برنامه نویسی روبی

– زبان برنامه نویسی پرل

و . . .

به منظور طراحی کردن سایت های به سوی کاربر یا همان رابط  ، کاربری سایت لازم است از زبان ‌های اچ تی ام ال ، سی اس اس و جاوا اسکرپیت بهره بگیرد . این دسته از زبان‌ ها به منظور طراحی سایت ‌های استاتیک مطلوب تر هستند ولیکن چنان چه بخواهیم یک سایت پویا یا دینامیک در اختیار داشته باشیم ، احتیاج به زبان‌ هایی به غیر از آن چه تا کنون مورد بررسی قرار داده‌ ایم خواهیم داشت .

سایت ایستا ، سایتی می باشد که تنها یک دسته اطلاعات ثابت را در اختیار کاربران قرار می ‌دهد به طور نمونه سایت معرفی یک هنرمند که به معرفی او و آثار او می پردازد و یا یک سایت شرکتی عادی که تنها توضیحی در رابطه با با آن شرکت به کاربر می دهد .

سایت پویا ، سایتی می باشد که این امکان را برای کاربران سایت آماده سازی می کند که این توانایی را داشته باشند تا با سایت تعامل داشته باشند . این تعامل می ‌تواند ثبت نام کردن در سایت ، وارد شدن به ناحیه ی کاربری ،‌ نظر دادن ، تولید محتوا کذدن و … شامل شود . به عنوان نمونه سایت دیجی کالا ، در این سایت ابتدا به ثبت نام کردن اقدام می کنید ، سپس قادر هستید به نظر بدهی بپردازید ، امتیاز بدهید ، به خرید اقدام کنید و بسیاری کار های دیگر را به انجام برسانید .

شرکت مهندسین مدیران طرح ، با ارائه خدمات و اطلاعات مکفی در زمینه انواع برنامه نویسی وب سایت ها ، می توانند گزینه مناسبی برای عرصه پیشرفت شغلی شما باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =